top of page
IMG_4518_edited_edited_edited_edited_edi

Reiki ile tanışmam neredeyse 10 sene yaşadığım Bay Area, Amerika'da üniversite eğitimim sırasında gerçekleşti. Zaten meraklısı olduğum enerji tıbbı çeşitlerinden en popüleri olan reikiyi seans alarak deneyimlemek istedim. Seansa çevremdeki insanların deneyimlerimden etkilenerek büyük bir ruhsal veya fiziksel deneyim yaşama beklentisiyle girdim. Fakat böyle bir deneyim yaşamadığım için inandırıcı bulmadığım ve "Demek gerçek değilmiş" diye düşündüğüm reiki benim için birkaç sene rafa kalktı. 

San Francisco Art Institute'teki güzel sanatlar eğitimimi tamamladıktan sonra UC Berkeley'de "Kullanıcı Deneyimi Tasarımı" (User Experience Design)  alanında sertifika programına katıldım. Kısa süre sonra ilk müşterim için çalışmaya başladım. Teknik bilgim için fazla ileri seviye olan bu tasarım projesi benim için büyük bir stres kaynağına dönüştü. Gitgide uzayan bu projeye devam edebilmem için rahatlamaya ve sakin bir kafaya ihtiyaç duyuyordum. Tam bu sırada kendisi 2. seviye reiki pratisyeni olan çok sevip güvendiğim bir arkadaşımın reiki önerisi geldi. Kendimi tekrar bir reiki seansında buldum. 

2. deneyimim 1.sinden tamamen farklı oldu. Çok stresli girdiğim bu seanstan çıktığımda kendimi hafiflemiş, dengeli ve mutlu hissettiğimi farkettim. Devamındaki süreçte zihnimin berraklaştığını ve stres seviyemin azaldığını gözlemledim. Fakat bir yanım hala bunun plasebo etkisi olabileceğini düşünüyordu.

 

Son derece pozitif bu deneyimimin ardından ilk seferdeki gibi kestirip atmak yerine belli bir süre reiki almaya karar verdim. Zamanla bu konudaki şüpheciliğim reikiye devam edip, reikinin hayatımdaki inkar edilemez pozitif etkisiyle tamamen yok oldu. Zamanla hayatımda her anlamda bir denge, huzur ve güçlenme yaşadım.

Sırasıyla 1., 2. ve 3. seviye Usui Tibet reikisi eğitimleri aldım. Master seviye eğitimimi 2023'te tamamladım. 2019'dan beri reiki seanları ve eğitimi veriyorum. 

2019 Haziran'dan beri İstanbul'da yaşıyor, burada bire bir ve uzaktan reiki hizmeti veriyorum. Uzaktan verdiğim reiki seanslarında mesafe enerji çalışmalarında bir sorun olmadığı için San Francisco'dan Madrid'e, dünyanın dört bir yanından insanla bu terapileri gerçekleştiriyor ve bu insanların güzel dönüşümlerine tanık oluyorum. 

bottom of page