top of page
  • mervesevinc

2. Seviye Reiki

Reiki 1 seviyesinde, Reiki kaynağına uyumlandınız ve ellerinizle bu yeni frekansla vakit geçirip, yeni duyumsamalara ve enerjiyi yönlendirmeye alıştınız. Reiki 2 seviyesinde ise, üç ana Reiki sembollerine uyumlanır, bu sembolleri kullanarak şifa gücünüzü katlanarak arttırırsınız.


Üç Reiki sembolü ve bu sembolleri kullanarak güç arttırma, uzaktan şifa, zaman kısıtlaması olmadan geçmişe ve geleceğe şifa verme teknikleri, zihinsel ve duygusal beden için şifa başlıca öğretilenlerdir.

2. seviye Reiki eğitimi, genellikle bir veya iki günlük bir atölye çalışması formatında sunulur. Ancak 1. Seviye Reiki eğitimi almış kişiler 2. seviye eğitime devam edebilirler. Bu eğitimde Reiki masterı tarafından sembollere inisiye edilir, onların anlamlarını ve kullanımlarını, çeşitli Reiki şifa tekniklerini öğrenirsiniz. Fakat, ana odak sembollerdir. Her bir sembolün farklı versiyonları mevcuttur. Uyumlanmadan sonra sembollerin mevcut versiyonlarını araştırmak, çizmek ve çekim yaşayıp, kolay hatırladığınız versiyonu kullanmanız doğru olandır.


"Semboller, Reiki seansları sırasında kullanıldıklarında belli bir frekansa bağlanmak için bir anahtar görevi görürler. Bu sembolleri sadece 2. seviye Reiki’ye inisiye olmuş kişiler kullanabilir. Çünkü sembol aktivasyonu için uyumlanma gerekir."


Reiki 2. seviyede öğreneceğiniz bir diğer konu da, alıcılarla daha resmi bir şekilde nasıl çalışacağınızdır. Bu seviyeyi tamamladıktan sonra, profesyonel bir ortamda müşterilerle çalışmak için yeterli bilgi ve deneyime sahip olacaksınız. Reiki 2, diğer tedavi yöntemleriyle kolayca uyum sağlar. Örneğin, doktorlar, hemşireler, fizyoterapistler ve masaj terapistleri Reiki'yi hemşirelik becerilerine ekleyebilir.


Reiki 2. seviyesi, psişik gelişiminizi de derinleştirir. Reiki 2 uyumlamasını alan neredeyse herkes, sezgisel yeteneklerinde ve içgüdülerinde artış olduğunu bildirir. 2. seviyede, birçok kişi Reiki seansları sırasında enerjiyi algılama konusunda da daha hassas hale gelir. Enerjinin değiştiğini hissetmeye, renkler görmeye ya da enerji hareketlerindeki duyumsama farklarını algılamaya başlayabilirsiniz. Reiki deneyimleri kişiden kişiye değişse de, bu duyumsamalar ana odak olup dikkatinizi dağıtmamalıdır. Bu sinyalleri takip edip bedende odaklanmanız gereken şeyleri bulmanız gerekir.


Reiki 1. seviyesi insanların fiziksel seviyesiyle ilgilenirken, Reiki 2. seviyesi duygusal seviyeye odaklanır. Reiki seansı sırasında danışanlarınızın daha duygusal olduğunu veya derin duygusal sorunlarının ortaya çıktığını fark edebilirsiniz. Reiki uygulamaları, kişinin arka planda gizlediği bir duygusal sorunu serbest bırakması için bir fırsat yaratabilir. Gömülü duygular yüzeye çıktığında, bunun sebebi kişinin buna hazır olması ve iyileşme zamanının gelmiş olmasıdır.


2. seviye Reiki uyumlaması aldıktan sonra da 21 gün boyunca kendinize en az 10 dk bile olsa Reiki vermeniz çok önemlidir. Uyumlanma ile başlattığınız bu pozitif dönüşümü kendinize yapacağınız Reiki seanslarıyla desteklemek şifanın katlanarak artması ve sembolleri özümsemeniz adına çok önemlidir. 
Kaynaklar:

Diane Stein, Reiki Esasları

Bronwen and Frans Stiene, The Reiki Sourcebook

Lisa Campion, The Art of Psychic ReikiComments


bottom of page